Kuidas õigesti käsi pesta?

Kuidas õigesti käsi pesta?

Käte pesemine on üks lihtsamaid viise isikliku hügieeni parandamiseks ning haiguste eemale hoidmiseks. Kuidas aga pesta käsi nii, et sellest ka päriselt kasu oleks?

Selleks, et käte pesemine võimalikult efektiivne oleks, toimi järgnevalt:
1. Tee käed jooksva vee all märjaks. Vee temperatuur ei ole seejuures oluline. Soe vesi toimib küll paremini, kuid temperatuurist olulisem on korrektne ja piisavalt põhjalik kätepesu viis.
2. Kata käed piisava koguse seebiga. Pole oluline kas kasutad vedelat või tahket seepi, puhastusvõime mõttes sobivad mõlemad ühtemoodi (tahke seep ei ole kuidagi vähem hügieensem kui vedel seep).
3. Pese käsi, hõõrudes neid üksteise vastu vähemalt 20 sekundit, kattes kõik käe piirkonnad. Käte omavahel kokku hõõrumine aitab katta seebiga kogu käte pinda ning mustust mehhaaniliselt naha pinnalt kätte saada. Põõra kindlasti tähelepanu ka raskemini ligipääsetavatele kohtadele (sõrmevahed, käte pealsed, küüntealused).
4. Loputa käed korralikult jooksva vee all seebist puhtaks.
5. Kuivata käed rätikuga. Kuivatamiseks võid kasutada nii tavalist käterätikut, ühekordset paberrätikut või kuivatit (keskkonnahoiu mõttes soovitame siiski kasutada isiklikku käterätikut).

Käte pesemine aitab eemaldada kätele kogunenud mustust, sealhulgas baktereid ja viiruseid ning aitab sind kaitsta viiruste ja bakterite poolt põhjustatavate erinevate haiguste eest (võid sellest täiendavalt lugeda siit, seebi toimemehhanismist võid täpsemalt lugeda siit).

Lisa kommentaar