Siia leheküljele oleme kokku kogunud informatsiooni meie toote- ja transpordipakendite ning nende kasutusjärgse käitlemise kohta.

Tootepakendid

Pöörame suurt tähelepanu sellele, et meie poolt müüdavad tooted oleksid pakendatud võimalikult keskkonnasäästlikult. Seetõttu ei leia meie poes näiteks plastpakendis tooteid (mõned üksikud tooted võivad siiski olla, jälgi pakendiinfot tooteleheküljel). Samuti soovime oma klientidele pakkuda võimalikult suurel hulgal pakendivabu tooteid. Kui soovid oma tellitud tooteid saada pakendivabalt, anna sellest meile teada kommentaariga tellimuse esitamise leheküljel ning võimalusel arvestame sinu soovidega.

Enamkasutatavad tootepakendite materjalid ning nende käitlemine:

Kartong – käitle koos paberi ja papi või pakendijäätmetega.

Paberist ümbris – käitle koos paberi ja papi või pakendijäätmetega.

Bioplast – käitle koos pakendijäätmetega.

Plast – käitle koos pakendijäätmetega või taaskasuta muul eesmärgil (plastist topsid).

Metallist toos või pudel – käitle koos pakendijäätmetega või taaskasuta muul eesmärgil.

Klaas – käitle koos klaaspakendi või pakendijäätmetega või taaskasuta muul eesmärgil.

Transpordipakendid

Saadetised pakendame alati võimalikult keskkonnasõbralikult ja plastivabalt võimalusel taaskasutades erinevaid pakkematerjale. See tähendab, et mõnikord võid saada paki korduvkasutatud pakendis, mis ei pruugi välja näha sama värske ja ilus kui uus, aga oma eesmärki (sisu kaitsmine) täidab see sama hästi. Olenevalt pakendi suurusest ja sisust võime mõnikord täitematerjalina kasutada kartongi- ja paberijäätmeid, sh vanu ajalehti. See on vajalik, et paki sisu ei loksuks ega saaks transpordi käigus kahjustada. Pakendi sulgemiseks kasutame lihtsat paberteipi. Kogu meie saadetisega kaasasolev pakkematerjal on seega taaskasutatav või lihtsasti käideldav ja ümbertöödeldav koos muu paberi- või pakendijäätmetega. Kui soovid oma tellimust saada kindlasti teise ringi pakendis, anna sellest meile teada kommentaariga tellimuse esitamise leheküljel ning võimalusel arvestame sinu soovidega.

Pakendite käitlemine ja tagastamine

Käitle pakendijäätmeid koos sama liiki jäätmetega, nii on võimalik kasutataud materjale ümbertöödelda ja uuesti ringlusse suunata.

Rohelise punkti märk

Kõiki meie tagatisrahata pakendeid (sh tootepakendid) saab tasuta tagastada meie koostööpartneri Eesti Taaskasutusorganisatsioon (ETO) MTÜ vahendusel Rohelise Punkti kogumiskohtades üle Eesti. Tagastatud pakendid lähevad võimalusel (kui materjali seisund lubab) ümbertöötlemisele. Lisainfo ja Rohelise Punkti kogumiskohtade asukohad leiad veebileheküljelt sorteeri.ee.

KIUD pandipakend

KIUD pakend on innovatiivne, ringlusest kõrvaldatud tekstiilijäätmetest valmistatud korduvkasutatav transpordipakend. Sellise pakendi süsnikujalajälg on 34-52% väiksem võrreldes traditsioonilise pappkarbiga. Samal ajal aitab ringlusest kõrvaldatud tekstiilijäätmete uuesti kasutusele võtmine vähendada järjest süvenevat tekstiiljäätme teket. KIUD materjal koosneb 100% tekstiilkiust ning seda valmistatakse uudse termomehaanilise töötlemise meetodi abil ilma täiendavate keemiliste ainete või vee kasutamiseta.

KIUD ringluspakend info wide

Kuidas saada tellimus KIUD pandipakendis?

Oma tellimuse saamiseks KIUD pandipakendis tee tellimust esitades märge KIUD pandipakendi sektsioonis lahtrisse “Soovin saada tellimust KIUD pandipakendis”. Pandipakendi pant on 2.46€ (lisandub käibemaks 22%), mis tagastatakse tellijale pakendi tagastamisel.

NB! Kasutame hetkel kahes suuruses KIUD pakendeid – Mini (170 x 90 x 65 mm) ja XS (225 x 170 x 75 mm). Juhul kui tellimus on mahult suurem ja pandipakendisse ei mahu, pakime selle tavalisse papist transpordipakendisse ning tagastame pandi tellija arvelduskontole. Pandipakendi tagastussüsteem toimib hetkel vaid Eesti siseselt, välismaale tellides pakendit tagastada ei ole võimalik ja tasutud panti tagasi ei saa.

Kuidas toimub pandipakendi tagastamine?

KIUD pakendeid saab tasuta tagastada Itella SmartPost pakiautomaatide vahendusel. 3€ pandi tagasisaamiseks tuleb pakend tagastada 30 päeva jooksul peale tellimuse kättesaamist. Võid pakendi ka endale jätta, kuid sellisel juhul makstud panti tagasi ei saa. KIUD pakendi tagastamiseks toimi järgnevalt:

  1. Skaneeri nutitelefoni kaameraga pakilolev QR kood. Klõpsates ilmuval kollasel lingil qr.kiud.io suunatakse sind tagastuslehele.
  2. Jälgi ekraanile ilmuvaid juhiseid ning sisesta nõutud andmed.
  3. Rakendus genereerib sulle SmartPost pakiautomaadi uksekoodi, mille abil saad pakendi tasuta tagastada.
  4. Eemalda pakendilt kindlasti vana pakisilt ja muud kleebised ning vii see endale lähimasse SmartPost pakiautomaati (uut pakisilti ei ole vaja). Kui valisisd tagastamiseks valge automaadi, kehtib uksekood 24 tundi, sinise automaadi puhul 7 päeva, toimeta pakk automaati enne uksekoodi aegumist!
  5. 3€ deposiit makstakse tagasi rakenduses märgitud pangakontole 7 tööpäeva jooksul.
KIUD ringluspakendi tagastamise juhend Itela SmartPost pakiautomaadi vahendusel

Lisainformatsiooni KIUD pakendi ja selle tagastamise kohta leiad KIUD koduleheküljelt.