Siia leheküljele oleme kokku kogunud informatsiooni meie toote- ja transpordipakendite ning nende kasutusjärgse käitlemise kohta.

Tootepakendid

Pöörame suurt tähelepanu sellele, et meie poolt müüdavad tooted oleksid pakendatud võimalikult keskkonnasäästlikult. Seetõttu ei leia meie poes näiteks plastpakendis tooteid (mõned üksikud tooted võivad siiski olla, jälgi pakendiinfot tooteleheküljel). Samuti soovime oma klientidele pakkuda võimalikult suurel hulgal pakendivabu tooteid. Kui soovid oma tellitud tooteid saada pakendivabalt, anna sellest meile teada kommentaariga tellimuse esitamise leheküljel ning võimalusel arvestame sinu soovidega.

Enamkasutatavad tootepakendite materjalid ning nende käitlemine:

Kartong – käitle koos paberi ja papi või pakendijäätmetega.

Paberist ümbris – käitle koos paberi ja papi või pakendijäätmetega.

Bioplast – käitle koos pakendijäätmetega.

Plast – käitle koos pakendijäätmetega või taaskasuta muul eesmärgil (plastist topsid).

Metallist toos või pudel – käitle koos pakendijäätmetega või taaskasuta muul eesmärgil.

Klaas – käitle koos klaaspakendi või pakendijäätmetega või taaskasuta muul eesmärgil.

Transpordipakendid

Saadetised pakendame alati võimalikult keskkonnasõbralikult ja plastivabalt võimalusel taaskasutades erinevaid pakkematerjale. See tähendab, et mõnikord võid saada paki korduvkasutatud pakendis, mis ei pruugi välja näha sama värske ja ilus kui uus, aga oma eesmärki (sisu kaitsmine) täidab see sama hästi. Olenevalt pakendi suurusest ja sisust võime mõnikord täitematerjalina kasutada kartongi- ja paberijäätmeid, sh vanu ajalehti. See on vajalik, et paki sisu ei loksuks ega saaks transpordi käigus kahjustada. Pakendi sulgemiseks kasutame lihtsat paberteipi. Kogu meie saadetisega kaasasolev pakkematerjal on seega taaskasutatav või lihtsasti käideldav ja ümbertöödeldav koos muu paberi- või pakendijäätmetega. Kui soovid oma tellimust saada kindlasti teise ringi pakendis, anna sellest meile teada kommentaariga tellimuse esitamise leheküljel ning võimalusel arvestame sinu soovidega.

Pakendite käitlemine ja tagastamine

Käitle pakendijäätmeid koos sama liiki jäätmetega, nii on võimalik kasutataud materjale ümbertöödelda ja uuesti ringlusse suunata.

Kõiki meie tagatisrahata pakendeid (sh tootepakendid) saab tasuta tagastada meie koostööpartneri Eesti Taaskasutusorganisatsioon (ETO) MTÜ vahendusel Rohelise Punkti kogumiskohtades üle Eesti. Tagastatud pakendid lähevad võimalusel (kui materjali seisund lubab) ümbertöötlemisele. Lisainfo ja Rohelise Punkti kogumiskohtade asukohad leiad veebileheküljelt sorteeri.ee.

Rohelise punkti märk