Tere tulemast kasutama seebipood.ee veebilehekülge ja teenuseid!

Käesolevad kasutustingimused sätestavad veebilehekülje seebipood.ee ning kõikide selle alamlehtede ja alamdomeenide (edaspidi Veebilehekülg) kasutamise tingimused ning Veebileheküljel asuva veebipoe (edaspidi Veebipood) müügitingimused.

Lisaks käesolevatele kasutustingimustele reguleerivad Veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

Veebilehekülje ja Veebipoe omanik ning haldaja on Eesti Vabariigis registreeritud osaühing YOS OÜ (registrikood 14646378).

Veebileheküljel esitatud materjalid ja info on kaitstud autoriõiguste ja kaubamärgi seadustega.

Kauba- ja hinnainfo

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.  

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnad on esitatud eurodes ning sisaldavad käibemaksu. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise viisid ja tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Veebipoes kuvatavad fotod toodetest on illustratiivse tähendusega ning võivad vähesel määral tahtmatult erineda toote tegelikust väljanägemisest.

Müügileping

Veebipoest kaupade ostmisel rakendub ostja ja Veebipoe haldaja vaheline müügileping koos käesolevate müügitingimustega (edaspidi leping). Leping jõustub peale tellimuse kinnitamist ning ostjale arve või maksekinnituse väljastamist Veebipoe poolt. Arve väljastamine ostjale toimub digitaalselt (kui ei ole eelnevalt kokku lepitud teisiti) ostja poolt ostu sooritamise hetkel esitatud e-posti aadressile.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi, pangaülekandega, deebet- või krediitkaardiga või muu makselahenduse abil.

Veebipood jätab endale õiguse tellimus peatada või tühistada, kui ilmnevad asjaolud (sealhulgas vääramatu jõud), mis teevad tellimuse täitmise võimatuks või Veebipoe jaoks majanduslikult ebaotstarbekaks (sh tehnilised vead Veebileheküljel info kuvamisel) või kui on alust kahtlustada käesolevate tingimuste võimalikku rikkumist tellija poolt.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kauba kohaletoimetamine

Ostetud kaup toimetatakse kohale üksnes Eesti siseselt (kui ei ole eelnevalt kokku lepitud teisiti) ostja poolt esitatud tarnepunkti või aadressile kolmandast osapoolest posti- või tarneteenust osutava teenusepakkuja vahendusel.

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures vahetult enne ostu eest tasumist.

Veebipood ei vastuta posti- või tarneteenuse pakkuja poolt põhjustatud viivituste või tarnekvaliteedi eest.

Veebipood ei vastuta ostja poolt tahtlikult või ekslikult esitatud valeandmete tõttu kauba mittekohaletoimetamise eest või sellega kaasnevate viivituste ja kulude eest.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus Veebipoes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

Taganemisõigus kehtib üksnes kaupadele, mis on oma algses seisundis (sh kinnises pakendis), millel puuduvad kasutamise või kulumise jäljed ning mida on võimalik Veebipoel uuesti müügile panna.

Taganemisõigus ei kehti:

  1. Vastavalt võlaõigusseaduse § 53 lg 4 toodetele, mis on kiiresti riknevad või mida oma olemuse tõttu ei ole võimalik tagastada, sealhulgas kinnises pakendis ja ilma pakendita müüdavad kosmeetikatooted.
  2. Toodetele, mille kasutamist (või mittekasutamist) ei ole võimalik kontrollida.
  3. Kui ostjaks on juriidiline isik.

Kauba tagastamiseks tuleb ühendust võtta Veebipoe klienditeenindusega e-posti teel (info@seebipood.ee) hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (näiteks vale või defektiga toode).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipoel on õigus alandada tagastatavat tasu kui sellel on kasutamise või kulumise märke vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Pretensioonide esitamine

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingu tingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Veebipoe poole, võttes ühendust Veebipoe klienditeenindusega.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Promokoodid

Veebipood võib müügi edendamiseks kasutada promokoode, millega antakse kliendile allahindlus täishinnaga toodetele. Kood võib olla personaalne (väljastatud kindlale kliendile) või avalik (levitatud avalikult Veebileheküljel või mujal internetis ning on mõeldud kõigile klientidele). Soodustuse saamiseks tuleb promokood sisestada ostu sooritamisel klikkides ostukorvis väljal “Kasuta promokoodi”.

Individuaalsed promokoodid ei kuulu jagamisele. Klient peab hea seisma selle eest, et kasutab talle edastatud promokoodi vaid ainuisikuliselt ega anna koodi edasi kasutamiseks kolmandatele isikutele.

Veebipood säilitab õiguse lõpetada või tühistada mistahes promokoodid, mille puhul on põhjust kahtlustada, et seda on kuritarvitatud.

Isikuandmete töötlemine ja privaatsuspoliitika

Saamaks ülevaate Veebipoe poolt kogutavate ja kasutatavate isikuandmete ja andmetöötluse praktikate kohta palume eraldi tutvuda ka Veebipoe Privaatsuspoliitikaga, mida ühtlasi loetakse käesaolevate kasutustingimuste lahutamatuks osaks.

Vaidluste lahendamine

Vaidlused ja pretentsioonid lahendatakse Veebipoe ja kliendi vahelise kokkuleppe teel.

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

Muudatused

Veebilehekülje haldajal on õigus käesolevaid kasutus- ja müügitingimusi igal ajahetkel täiendada või muuta. Muudatused jõustuvad peale nende avaldamist Veebileheküljel.

Viimati muudetud 20.05.2020

YOS OÜ (reg. nr. 14646378)
Ed. Vilde tee 88, Tallinn 12917,
Harjumaa, Eesti Vabariik
info@seebipood.ee